Selda Bağcan’ın eserleri dünyaya açılıyor

Global müzik alanında da adından söz ettiren Selda Bağcan’ın eserlerinin dünyadaki hakları artık Universal Music Publishing Group’ta olacak. 46 yıllık sanat hayatında unutulmaz birçok esere imza atan Bağcan, son dönemlerde dünyanın her yerinden davetler alıyor. Kendi tarzı içerisinde başka hiçbir Türk sanatçının ulaşamadığı bir ilgiyle karşı karşıya olan Bağcan, Avrupa’nın neredeyse tamamı, ABD ve Avustralya’da sahne aldı.

‘DÜNYADA HAYRANLIK UYANDIRIYOR’

Universal Music Publishing Türkiye Genel Müdürü Selim Serezli, Bağcan’la yaptıkları anlaşmayla ilgili olarak şöyle dedi: “Türk müziğinin uzun zamandır dünyanın her köşesinde hayranlık uyandıran en önemli yorumcularından biri olan Selda Bağcan ile yapmış olduğumuz anlaşma bizim için büyük gurur kaynağı oldu. Uluslararası şöhret sahibi birçok önemli sanatçının da inanılmaz övgülerle bahsettiği değerli sanatçımızın altına imza attığı eserlerle ilgili olarak diğer ülkelerdeki ofislerimizle birlikte verimli çalışmalar yapacağız.”

DÜNYA STARLARI DA HAYRAN

 

Ekşi Fest 2015’te sahneye çıkan Selda Bağcan’ın hayranları arasına Yüzüklerin Efendisi filminin yıldızı Elijah Wood da vardı. Gece boyuncu Bağcan’ı en ön sıradan izleyen ünlü oyuncu, İngilizce olarak “Seni seviyorum. Sana tapıyorum Selda” sözleriyle usta sanatçıyı duygulandırmış, ikilinin fotoğrafları magazin gündeminde geniş yer bulmuştu

Etiketler:

Yazar admin

Yorum Yap